Sorunuzun cevabını bulamadınız mı?

İletişim formumuzu kullanarak istediğiniz zaman servis ekibimizle iletişime geçin.

Bakım hizmetleri

จะส่งนาฬิกาซ่อมได้ที่ไหน

Rado มีเครือข่ายตัวแทนจำหน่ายที่ได้รับอนุญาตระหว่างประเทศมากมาย และศูนย์บริการ Rado ที่ได้รับอนุญาตจำนวนมาก ซึ่งให้บริการอย่างน่าเชื่อถืออยู่ทั่วโลก คลิกที่นี่ เพื่อค้นหาศูนย์บริการ Rado ในพื้นที่ใกล้เคียง

Materyallerin Efendisi

Rado saatleri ne kadar sağlamdır?

Bu, saatin yapıldığı materyale bağlıdır. Rado’da Vickers skalasını kullanarak sağlamlığı ölçeriz. En yüksek değer, en sağlam materyalleri gösterir. Doğal elmas, 10.000 Vickers değeriyle en sağlam cisimdir. İleri teknoloji seramik yaklaşık olarak 1.250 Vickers derecesine sahiptir. Ceramos, yaklaşık 1.400 Vickers’dır ve ultra hafif ileri teknoloji seramik neredeyse aynıdır. Saatlerimiz sağlamdır; fakat yok edilemez değildir. Hassas bir aygıt olarak, Rado saatinize diğer yüksek değerli eşyalar ile aynı özeni göstermenizi tavsiye ederiz. Rado saatinizi düşürürseniz, kırılabilir.

 Rado çizilmeye dayanıklı cam kullanıyor mu?

Rado’da tüm saatlerimizde standart olarak safir kristal kullanıyoruz. Safir kristal 2.500 Vickers sertlik derecesine sahiptir ve mineral veya akrilik camdan daha fazla çizilmeye karşı dayanıklıdır. Çok sağlam olduğu halde, yok edilemez değildir. İleri teknoloji seramik gibi, sert veya safirden daha sert materyaller tarafından çizilebilir. Bu sebeple, tırnak törpüsü, granit veya kum gibi objeler veya bu son derece sağlam malzemelerin taneciklerini içeren materyallerin tümüyle temasından kaçınmalısınız.

İleri teknoloji seramik çizilmeye karşı dayanıklı mıdır?

İlk olarak, çizilmeye dayanıklı dediğimizde, ne anlama geldiğini açıklayalım. Rado’da, çizilmeye dayanıklı demek “normal günlük kullanımla gerçekleşen çizilmeye karşı koyabilmesi” anlamına gelmektedir. Bu durumda, Rado ileri teknoloji seramik çizilmeye karşı dayanıklılığın çok ileri bir seviyesidir. Yine de, sert veya ileri teknoloji seramikten daha sert materyaller ile temasa geçerse, çizilme riski vardır. Tırnak törpüsü, granit veya kum gibi objeler veya materyallerde bu tür tanecikler bulunur. Saatinize özen göstermenizi ve diğer son derece sert materyaller ile temasa geçebilecek durumlarda kullanmaktan kaçınmanızı öneririz.

Marka hakkında bilgiler

Rado’nun anlamı nedir?

Birçok teori var ve kesin bir kanıt yok. Fakat, en yüksek ihtimalle Rado isminin ilk tescili 1928’e kadar uzanıyor. Dişli çark, Lengnau’daki Schlup & Co. Fabrikası'nda üretilen ana unsurlardan biriydi. Rado, Esperanto’da “çark” anlamına gelir - bu, 1887’de farklı Avrupa dilleri konuşanları bir araya getirmek için temelleri atılan uluslararası bir dildir.

2 Saatimdeki çapa dönmüyor. Saatimi onarım için göndermeli miyim?

Hayır. Çapa dekorasyonu, birçok Rado otomatik saatinin ortak özelliğidir. Bu bağımsız bir dekoratif unsurdur ve saatin hareketi veya başka herhangi bir parçasıyla bağlantılı değildir.

Sorunuzun cevabını bulamadınız mı?

İletişim formumuzu kullanarak istediğiniz zaman servis ekibimizle iletişime geçin.