Sorunuzun cevabını bulamadınız mı?

İletişim formumuzu kullanarak istediğiniz zaman servis ekibimizle iletişime geçin.

Ben ve Rado'm

Rado'ma nasıl bakmalıyım?

Lüks bir ürün olarak, Rado’nuza özenli ve dikkatli bakılmalıdır. Saatin içine veya dışına zarar verebilecek darbelerden, sarsıntılardan ve düşmelerden kaçının. Tırnak törpüsü, granit veya kum gibi objeler ve malzemelerle temasından kaçının. Bunlar, paslanmaz çelik ve en sert Rado materyallerini bile çizebilen tanecikler içerir.

Deri kayışımın dayanıklılığı ne kadardır?

Kaliteli deri kayışlar kullanım alışkanlıklarınıza göre 6 ve 12 ay arasında dayanıklılık gösterir. Deri, doğal olarak zamanla eskir ve yıpranır. Deri kayışınız yıprandığında, saatin baş kısmına bir zarar gelmemesi için derhal değiştirilmelidir. Kayışlarımız için kaliteli deri kullanırken, su, kozmetik ürünler parfüm ve aşırı soğuk veya güçlü güneş ışığı ile temasından kaçınarak deri kayışınızın korunmasına yardımcı olabilirsiniz.

Bir Rado saat servisi ücreti ne kadardır?

Her saatin bireysel durumuna göre farklılık gösterir. Rado’nuzun servis ücretlerini öğrenmek için, lütfen bölgenizdeki yetkili Rado Servis Merkezi ile iletişime geçin.

Rado’mun suya dayanıklı olduğundan nasıl emin olabilirim?

Saatinizi yıllık bir suya dayanıklılık testine gönderin. Servis Merkezi bulucuyu kullanarak size en yakın Rado Servis Merkezi’ni bulabilirsiniz.

Bir Rado saatin gerçek olduğunu nasıl anlayabilirim?

Bir Rado saatin %100 gerçek olduğundan emin olmanın tek yolu, onu yetkili bir Rado bayisinden, doğrudan Rado online mağazalarımızdan veya güvenilir online perakende ortaklarımızdan satın almaktır. Her yeni Rado saat, Rado tarafından hazırlanmış, satın alınan tarihte kaşeli ve imzalı olması gereken bir garanti kartı ile birlikte gelir. Halihazırda bir Rado saatiniz varsa, yetkili bir Rado bayisi veya Rado Servis Merkezi, saatin gerçek bir Rado olup olmadığını belirlemenize yardımcı olabilir.

Saatim durdu, ne yapmalıyım?

Bu, saatinizin kuvars veya otomatik mekanizmaya sahip olmasına göre değişir. Bunu hızlı ve kolay bir şekilde anlayabilirsiniz. Çoğu Rado otomatik saatin kadranında “otomatik” yazısı bulunur. Eğer saatiniz mekanizmasını görmenizi sağlayan şeffaf bir arka kasaya sahipse, bu otomatik bir saattir. Otomatik bir saat durursa, makineyi sarmak için kurma kolunu kullanarak ve kolunuza takarak tekrar başlatabilirsiniz. Kuvars saatler pil ile çalışır. Bir kuvars saatin çalışması durduğunda, pili derhal yetkili bir Rado Servis Merkezi tarafından değiştirilmelidir. Bu arada, EOL (pil ömrünün sonu) fonksiyonuna sahip kuvars saatler, pilin bittiğini göstermek için saniye ibresini kullanır: 4 saniyelik aralıklarla ileri atlayarak pilin değiştirilmesi gerektiğini size hatırlatır.

Rado’mun her zaman dakik olduğundan nasıl emin olabilirim?

Saatinizin her 5 ila 7 yılda bir tam donanımlı servis aldığından emin olun ve manyetik alan ile temasından kaçının. Rado’nuzdaki mekanizma bir NivachronTM saat yayı ile donatılmışsa, saatiniz manyetik alanlara karşı mükemmel korunur. 

Rado’m ile ilgili en önemli belgeler nelerdir?

24 ay geçerli satış garantisi veya servis garantisini saklayın. İhtiyacınız olduğu takdirde kullanım talimatının bir kopyasını da bulundurmalısınız.

Saatimin bakımı nerede yapılabilir?

Rado, dünya çapında güvenilir hizmet sağlayan birçok yetkili Rado Servis Merkezi’nin yanı sıra geniş bir uluslararası yetkili perakende satış ağına sahiptir. Size en yakın Rado Servis Merkezi’ni bulmak için buraya tıklayın .

Yedek parçaların ücreti ne kadardır?

Orijinal Rado parçaları değişimi, her saatin bireysel durumuna bağlıdır. Rado saatiniz için orijinal Rado yedek parçaları ücretlerini öğrenmek için, lütfen bölgenizdeki yetkili Rado Servis Merkezi ile iletişime geçin. Rado, sadece kalite ve teknik eğitim açısından katı gereksinimlerimizi karşılayan sertifikalı bayilere ve Servis Merkezleri'ne yedek parçalar satmaktadır.

Cildimin bazı metallere karşı alerjik reaksiyonu var. Hâlâ bir Rado saat takabilir miyim?

Evet! Örneğin, ileri teknoloji seramiğimiz cilt dostudur ve nikele karşı alerjik reaksiyon gösterebilen kişiler tarafından çok beğenilir. Metale alerjisi olan kişiler için tamamen ileri teknoloji seramikten yapılan saatlerimizi öneriyoruz. Genel olarak ürünlerimizin cilt dostu olması önemlidir. Bu nedenle AB’nin REACH yönetmeliğine sıkı sıkıya uyuyoruz ve ürünlerimizden herhangi birine karşı alerjik reaksiyon riskini en aza indirmek için büyük bir çaba sarf ediyoruz.

Saatim için yedek parça alabilir miyim?

Yedek parçalarımızı bireysel müşterilerimize değil; yalnızca yetkili servis ortaklarımıza satıyoruz. Bu, Rado yedek parçalarını kullananların, makine, alet kalitesi ve altyapı açısından kesin olarak tanımlanmış kriterlerimizi karşılamasını; personelinin parça değişimi için uygun eğitime sahip olmasını, sağlar. Yetkili Rado Servis Merkezleri’nin bir listesini burada bulabilirsiniz.

Saatimdeki pilin değişmesi gerekiyor. Ne yapmalıyım?

Yetkili bir Rado Servis Merkezi’ne gitmenizi önemle tavsiye ederiz. Bu sayede pilin doğru bir şekilde değiştirildiğini garantiye alınır ve diğer her şeyin çalışır durumda olduğundan emin olmak için saat kontrol edilebilir. Bir pil değişimi sırasında, saatinizin doğru bir şekilde sızdırmazlığından emin olmak için suya dayanıklılığı da test edilir. Saatinizde pil değişimini nerede yapacağınıza dair bilgi almak için Servis Merkezi bulucuyu kullanarak size en yakın Rado Servis Merkezi’yle iletişime geçebilirsiniz.

Saatim ne sıklıkla servise ihtiyaç duyar?

Yüksek hassasiyete sahip diğer tüm araçlar gibi, kusursuz çalıştıklarından emin olmak için saat mekanizmalarının düzenli olarak bakımı yapılmalıdır. Bu tamamen saat modeline, iklime, saat sahibi tarafından gösterilen özene ve kullanım alışkanlıklarına bağlı olduğundan, kesin bakım aralıklarını belirleyemiyoruz. Bir saat makinesinin bakım kılavuzu yaklaşık 5 ila 7 yıl arasındadır. Sorularınız veya endişeleriniz varsa, daha fazla bilgi için size en yakın yetkili Rado bayisi veya bir değerlendirme için size en yakın Rado Servis Merkezi ​​​​​​​ile iletişime geçmenizi öneririz.

Bir saat pili ne kadar dayanır?

Bir pil, saat makinesi türüne ve çeşitli fonksiyonlarına güç sağlamak için gereken enerjiye göre, en az 30 ay dayanmalıdır. Örneğin, bir kronograf sadece saatleri ve dakikaları gösteren bir saate göre daha fazla enerji harcar. Pil artık çalışmadığında, yetkili bir Rado Servis Merkezi ’nde değiştirilmelidir.

Rado saatler suya dayanıklı mıdır?

Rado saatler, minimum 3 bara (30 metre) kadar suya dayanıklıdır. Rado’da, öncelikle su direncini basınç (bar) cinsinden ölçeriz. Çünkü bu, saatin suya dayanma kabiliyetinin daha doğru bir yansımasıdır. En az 10 bar (100 metre) su basıncına dayanıklı olmadığı veya dalgıç saati olarak sertifikalandırılmadığı sürece, Rado’nuza su içerisinde ve su çevresinde dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Kurma kolu açıksa, itici kullanılıyorsa, suya daldığınız veya atladığınızda tavsiye edilen basıncın miktarını aşarsanız, saatiniz hasar alabilir. Suya dayanıklılığın kalıcı bir durum olmadığını bilmek de önemlidir. Saatiniz, en az 12 ayda bir yetkili bir Rado Servis Merkezi’ nde kontrol edilmelidir.

Saatimi nasıl temizlemeliyim?

Saatinizi sabunlu su veya mikrofiber bez ile düzenli olarak temizleyin.

Rado değerleme yapıyor mu?

Hayır. Saatiniz için adil bir piyasa değeri belirlemek için, kaliteli saatler ve mücevher konusunda profesyonelleşmiş bir değerleme uzmanına danışmanızı öneririz.

Saatim zamanı geri veya ileri gösteriyor. Ne yapmalıyım?

Bunun olası bir nedeni, saatiniz manyetizmden etkilenmiş olmasıdır. Manyetik alanlar, günlük nesnelerde her yerdedir; bilgisayarlar, televizyonlar, buzdolapları, el çantalarındaki manyetik tutturucular, mücevher gibi örnekler bunlardan sadece birkaçıdır. Bir kuvars saat manyetik bir alan ile temas kurarsa durabilir. Manyetik kaynak uzaklaştırıldığında, saat tekrar çalışmaya başlar. Bu daha sonra saatin yavaş çalışması olarak algılanabilir. Bu durumda, yalnızca zamanı sıfırlamak gerekir. Mekanik bir saatte hareket halindeki çelik bileşenler manyetize olabilir ve bu da saatin genellikle çok daha hızlı çalışmasıyla sonuçlanabilir. İyi haber, bu kalıcı bir durum değildir. Eğer mekanik saatinizin manyetizmden etkilendiğini düşünüyorsanız, Rado Servis Merkezi'niz saatinizi demanyetize etmek için özel bir araç kullanabilir. Bu sadece birkaç saniye alacaktır, ardından, saatiniz tekrar kusursuz bir şekilde çalışacaktır.

Materyallerin Efendisi

İleri teknoloji seramik çizilmeye karşı dayanıklı mıdır?

İlk olarak, çizilmeye dayanıklı dediğimizde, ne anlama geldiğini açıklayalım. Rado’da, çizilmeye dayanıklı demek “normal günlük kullanımla gerçekleşen çizilmeye karşı koyabilmesi” anlamına gelmektedir. Bu durumda, Rado ileri teknoloji seramik çizilmeye karşı dayanıklılığın çok ileri bir seviyesidir. Yine de, sert veya ileri teknoloji seramikten daha sert materyaller ile temasa geçerse, çizilme riski vardır. Tırnak törpüsü, granit veya kum gibi objeler veya materyallerde bu tür tanecikler bulunur. Saatinize özen göstermenizi ve diğer son derece sert materyaller ile temasa geçebilecek durumlarda kullanmaktan kaçınmanızı öneririz.

Rado saatleri ne kadar sağlamdır?

Bu, saatin yapıldığı materyale bağlıdır. Rado’da Vickers skalasını kullanarak sağlamlığı ölçeriz. En yüksek değer, en sağlam materyalleri gösterir. Doğal elmas, 10.000 Vickers değeriyle en sağlam cisimdir. İleri teknoloji seramik yaklaşık olarak 1.250 Vickers derecesine sahiptir. Ceramos, yaklaşık 1.400 Vickers’dır ve ultra hafif ileri teknoloji seramik neredeyse aynıdır. Saatlerimiz sağlamdır; fakat yok edilemez değildir. Hassas bir aygıt olarak, Rado saatinize diğer yüksek değerli eşyalar ile aynı özeni göstermenizi tavsiye ederiz. Rado saatinizi düşürürseniz, kırılabilir.

 Rado çizilmeye dayanıklı cam kullanıyor mu?

Rado’da tüm saatlerimizde standart olarak safir kristal kullanıyoruz. Safir kristal 2.500 Vickers sertlik derecesine sahiptir ve mineral veya akrilik camdan daha fazla çizilmeye karşı dayanıklıdır. Çok sağlam olduğu halde, yok edilemez değildir. İleri teknoloji seramik gibi, sert veya safirden daha sert materyaller tarafından çizilebilir. Bu sebeple, tırnak törpüsü, granit veya kum gibi objeler veya bu son derece sağlam malzemelerin taneciklerini içeren materyallerin tümüyle temasından kaçınmalısınız.

Marka hakkında bilgiler

Rado’nun anlamı nedir?

Birçok teori var ve kesin bir kanıt yok. Fakat, en yüksek ihtimalle Rado isminin ilk tescili 1928’e kadar uzanıyor. Dişli çark, Lengnau’daki Schlup & Co. Fabrikası'nda üretilen ana unsurlardan biriydi. Rado, Esperanto’da “çark” anlamına gelir - bu, 1887’de farklı Avrupa dilleri konuşanları bir araya getirmek için temelleri atılan uluslararası bir dildir.

2 Saatimdeki çapa dönmüyor. Saatimi onarım için göndermeli miyim?

Hayır. Çapa dekorasyonu, birçok Rado otomatik saatinin ortak özelliğidir. Bu bağımsız bir dekoratif unsurdur ve saatin hareketi veya başka herhangi bir parçasıyla bağlantılı değildir.

Çevrimiçi Siparişler

How can I check the status of my order/shipment?

You may check the status of your order at any time by visiting our website and simply clicking on the My Account > My Order* link on the navigation bar at the top of the screen. You can also contact our Customer Service representative at 1-800-283-7236 (From 8 AM to 6 PM EST Monday through Friday) or by e-mailing us at customerservice.us@rado.com *Please note you must have an established account to view order status. Actual delivery times will vary based on method of shipment chosen and your geographic location.

What forms of payment are accepted at rado.com/en_us?

The Rado Online Store accepts PayPal, Visa, MasterCard, American Express and Affirm as forms of payment.

What is covered under the two-year Warranty?

Your Rado® watch is warranted by Rado Watch Co. Ltd. for a period of twenty-four (24) months from the date of purchase under the terms and conditions of this warranty. The international Rado warranty covers material and manufacturing defects existing at the time of delivery of the purchased Rado watch (“defects”). The warranty only comes into force if the warranty certificate is dated, fully and correctly completed, and stamped by an official Rado dealer (“valid warranty certificate”).

All Rado watches come with a two (2) year international warranty.

During the warranty period and by presenting the valid warranty certificate, you will have the right to have any defect repaired free of charge. In the event that repairs will not restore the normal conditions of use of your Rado watch, Rado Watch Co. Ltd. guarantees its replacement by a Rado watch of identical or similar characteristics. The warranty for the replacement watch ends twenty-four (24) months after the date of purchase of the replaced watch.

This manufacturer’s warranty does not cover:

The life of the battery

Normal wear and tear and aging (e.g. alteration of the color and/or material or non-metallic straps and chains, such as leather, textile, rubber)

Any damage on any part of the watch resulting from abnormal/abusive use, lack of care, negligence, accidents (knocks, dents, crushing, broken crystal, etc.), incorrect use of the watch and non-observance of the directions for use provided by Rado Watch Co. Ltd.

The handling of the watch by non-authorized persons (e.g. for battery replacement, services or repairs) or the alteration of the watch from its original condition beyond Rado Watch Co. Ltd.’s control.

All applicable implied warranties, including the implied warranty of merchantability and of fitness for a particular purpose given to you by law, are hereby limited in duration to the duration of this warranty. Under no circumstances will Rado Watch Co. Ltd. be liable for any indirect or consequential damages of any kind. Some states do not allow limitations on how long implied warranties last, or exclusions or limitations of incidental or consequential damages, so exclusions or limitations mentioned may not apply to you. This warranty gives you specific legal rights and you may also have other rights that may vary from state to state.

Rado Watch Co. Ltd.’s obligation is strictly limited to repair or replacement as expressly stated in this limited warranty. Your official Rado dealer carries sole responsibility for any other guarantees.

The Rado Watch Co. Ltd.’s customer service ensures the perfect working order of your Rado watch. If your watch needs maintenance, rely on an official Rado dealer or an authorized Rado Service Center as set forth in the enclosed list: they alone can guarantee service according to Rado Watch Co. Ltd.’s standards.

Is the shopping process secure?

Rado takes great care to ensure your credit card information is safe when placing an order online. Thus, we require you to re-enter your credit card information for each order. When making a purchase at rado.com/en_us, all transactions are done by using SSL 3.0 encryption -- the Internet standard for secure transactions. This ensures that your orders are encrypted when you transmit them to rado.com/en_us. If you have any questions regarding our privacy practices, please call us at 1-800-283-7236 (From 8 AM to 6 PM EST Monday through Friday) or email us on customerservice.us@rado.com

Find more information here.

Where can i purchase additional links?

Additional links are available for all watches with bracelets. When ordering a watch online from rado.com/en_us, use the "Wrist Size" menu to choose the appropriate bracelet length. There will be no charge for additional links to size a bracelet up to 9.5 inches. Additional links will be charged according to the chart below. For any questions, please contact our Customer Service representative at 1-800-283-7236 (From 8 AM to 6 PM EST Monday through Friday).

Ceramic Links

1 Link: $20 additional charge

2 Links: $40 additional charge

4 Links: $80 additional charge

6 Links: $120 additional charge

Steel Links

1 Link: $10 additional charge

2 Links: $20 additional charge

4 Links: $40 additional charge

6 Links: $60 additional charge

Return and Exchange Policy

Extended Returns Policy 2020 - Orders purchased between November 2nd and December 31st can be returned until January 15th 2021. Customer satisfaction is our goal. If you are not satisfied with your product, you may return any unworn, undamaged merchandise purchased online from rado.com/en_us by mail within 14 days of delivery for an exchange or full refund of the purchase price. The customer will bear the cost of return shipping. Exchanged items will be shipped free of charge. Shipping & handling fees are non-refundable, except for defective or incorrectly shipped items. Any watch that fails quality inspection from Customer Service (e.g. scratches, worn, damaged) will be returned to you and no refund will be issued. Items must be returned in their original packaging, including any accessories, extra links, free gifts, or anything else that came with the item. For more information please contact Sales Support directly at 1-800-283-7236

Find more information here.

What is Affirm?

Affirm is a financing alternative to credit cards and other credit-payment products. Affirm offers instant loan decisioning for online purchases to be paid in fixed monthly installments over 3, 6, or 12 months. When checking out with Affirm, you will be redirected to the Affirm website to apply and see the conditions. For more information about Affirm, click Here.

What shipping options are available?

Unless otherwise stated, all shipments are with UPS and delivered Monday through Friday. The following shipping options are available.

2nd Day Shipping (Arrives in 2 business days)

Overnight Shipping (Next business day)

Rush Overnight Delivery: Orders approved Monday through Thursday by 2:00 PM Eastern Standard Time and Friday by 12 PM Eastern Standard will have same day shipment. Orders approved after the aforementioned times will be processed the next business day.

Do you ship to PO Boxes?

We do not ship to PO Boxes.
Please note we only ship to U.S. addresses (Continental United States and Hawaii.)

SHIPPING ADDRESS DISCLAIMER

Your shipping address is checked by our system for security reasons and to guarantee the best delivery time. Our address verification software package is updated regularly and contains all valid addresses from the United States of America. You will be asked to change your shipping address if this address you enter is not recognized. Should you have any problems with the address validation, please call our Customer Service representative at 1-800-283-7236 (From 8 AM to 6 PM EST Monday through Friday.)

How to make a return / exchange

To return an item, please follow the instructions on the back of your packing slip. Please complete the form that came in the box and enclose it with your returned merchandise. The watch must be returned with box, warranty cards, user manual, gifts with purchase (if applicable), and any extra links due to bracelet sizing. In order to expedite your return, you must choose the appropriate reason code for your return on the packing slip. Carefully package merchandise to prevent damage in transit. Ship your return using the return label sent to you on the bottom of the original invoice. If you do not have your packing slip, please contact us at 1-800-283-7236 (From 8 AM to 6 PM EST Monday through Friday) or by emailing customerservice.us@rado.com. We recommend that all returns and exchanges be sent by UPS or FedEx with a valid tracking number attached. We are not responsible for items which are lost, stolen, broken, or damaged during the return process. All refunds will be issued in the form of the original payment. All return documents (packing slip/return labels) are on the outside of the box in a plastic sleeve. Please note: All exchanges must be equal or greater in value to the returned merchandise. If the value of the item(s) that you wish to exchange exceeds the value of your returned item(s), you will be charged the difference. Return Your Package To: Swatch Group (U.S) Inc. C/O – Rado Ecommerce Division 55 Metro Way, Suite 1 Secaucus , NJ 07094 United States of America

Find more information here.

Does rado.com/en_us ship Internationally?

We apologize, but at this time orders can only be shipped within the Continental United States and Hawaii. We cannot ship items to U.S. territories (Guam, Puerto Rico, Northern Mariana Islands, and U.S. Virgin Islands).

What is the Rado security policy?

Rado takes great care to ensure your credit card information is safe when placing an order online. Thus, we require you to re-enter your credit card information for each order. When making a purchase at rado.com/en_us, all transactions are done by using SSL 3.0 encryption -- the Internet standard for secure transactions. This ensures that your orders are encrypted when you transmit them to rado.com/en_us. If you have any questions regarding our privacy practices, please call us at 1-800-283-7236 (From 8 AM to 6 PM EST Monday through Friday) or email us on customerservice.us@rado.com

Sorunuzun cevabını bulamadınız mı?

İletişim formumuzu kullanarak istediğiniz zaman servis ekibimizle iletişime geçin.